STOPER SZYNY SUFITOWEJ, BLOKADA SZYNY SUFITOWEJ, STOPER - BLOKADA BIAŁA MARDOM, BLOKADA DO SZYNY SUFITOWEJ, BLOKADA SZYNY MARDOM Zobacz większe

Stoper do szyny sufitowej Mardom Decor to mały metalowo-plastikowy element wsuwany wewnątrz szyny, który skutecznie blokuje przesuwanie żabek czy agrafek. Blokada szyny karniszowej wykonana jest z plastiku i metalu oraz może pełnić funkcję oczka trzymającego firanę czy zasłonę. Te blokady do szyn bywają również stosowane przy szynach sufitowych na skosach, skutecznie blokują przesuwanie materiału.

STOPER - BLOKADA BIAŁA MARDOM DO SZYNY KARNISZOWYCH ALUMINIOWYCH ZD I ZS

STOPER MARDOM    Nowy produkt
ProducentMardom Decor
Wysokość2 cm.
Szerokość1,7 cm.
Głębokość1,1 cm.
MateriałTworzywo
UwagaStoper sprzedawany w kompletach po 2 szt.
KolorBiały
Darmowa dostawa od450 zł
Forma i koszty dostawy35 zł (kurier Mardom)

5,26 zł brutto  /szt.

W magazynie: 1978 Przedmioty

Więcej informacji

Stoper, blokada do szyn karniszowych Mardom Decor

Stoper szyny karniszowej Mardom Decor stosowany jest na końcach szyn sufitowych, przeważnie tych o otwartym profilu lub dochodzących do samej ściany czy innej powierzchni. Blokada końcowa szyny jest montowana wewnątrz szyny, a widoczne jest tylko oczko, do którego można przymocować tkaninę, aby się nie przemieszczała. Stopery do szyn sufitowych wykorzystywane są także przy montażu systemu szyn przy ukośnych dachach. Wówczas blokady szyn montowane są często przy każdej agrafce lub żabce. Wszystkie te elementy są odporne na działanie promieni UV, a więc w praktyce będą niezmiennie służyły przez wiele lat. 

Stopery szyn pakowane są po 2 sztuki, więc kupując jedno opakowanie otrzymujesz na obie strony karnisza. 

Szyny karniszowe aluminiowe

Szyny karniszowe aluminiowe nie odkształcają się pod wpływem promieni słonecznych, a także nie utlenia się z czasem, co mogłoby powodować wyłamywanie i pękanie.  Te cechy nie dotyczą szyny aluminiowej. To ma ogromny wpływ na użytkowanie i trwałość przez wiele lat. To sprawia, że przesuwanie firan czy zasłon odbywa się bez zacinania czy szarpania. Szyny sufitowe z aluminium pracują bardzo cicho, co jest ich ogromną zaletą. Uzyskujemy to za pomocą silikonowych elementów jezdnych, które tłumią wszelkie odgłosy. Sufitowe szyny aluminiowe można bez problemu łączyć w nieograniczone systemy oprawy okien, a ich dopasowanie do potrzebnego wymiaru nie sprawia najmniejszych trudności. Te szyny można bez najmniejszych problemów docinać piłką elektryczną czy jakimkolwiek brzeszczotem do metalu. Ważne, by po tym zabiegu Aluminiowe szyny z łatwością poddają się temu. Samo łączenie wykonujemy za pomocą metalowego łącznika, który podobnie jak uchwyty sufitowe do szyn karniszowych montowany jest do sufitu za pomocą kołka z wkrętem.

Szyny sufitowe Mardom Decor z ogromną łatwością się również montuje na suficie. Służą do tego metalowe uchwyty sufitowe, które za pomocą kołków i wkrętów instaluje się do sufitu. Następnie wystarczy szybko dołączyć szyny

Szyny sufitowe Mardom Decor

Szyna sufitowa Mardom Decor daje cały szereg możliwości aranżacji wnętrza. Dzięki prostemu kształtowi oraz niewielkie rozmiary całego zestawu, pozwalają na stworzenie idealnego wykończenia okna. To właśnie takie detale, jak estetyczne zakończenia czy maskownice mocowania sufitowego wpływają na całą aranżację wnętrza. Są one przysłowiową kropką nad i. Szyny karniszowe Mardom Decor dzięki zastosowaniu stoperów, mogą być stosowane nawet przy skośnych sufitach. 

Szyny sufitowe Mardom Decor dzięki minimalistycznemu designowi doskonale pasują do każdego rodzaju wnętrz. Bez problemu można je również zastosować wraz z maskownicami karniszy. Tutaj również mamy spory wybór pomiędzy prostymi, nowoczesnymi, a klasycznym. To sprawia, że szyny karniszowe Mardom Decor dają szerokie spektrum zastosowań. 

Co ciekawe, szyny karniszowe Mardom Decor, mogą być również zastosowane na zewnątrz. Dość często używane są na balkonach, tarasach, a nawet w przyczepach campingowych czy kamperach. Tutaj również dobrze sprawdzają się uchwyty sufitowe podwójne. Jednak należy odpowiednio dobrać do nich wkręty , gdyż te standardowo dodawane do zestawów, służą do montażu w betonowych powierzchniach. 

Jak zamontować karnisz?

Montaż szyn karniszowych jest naprawdę łatwa i bezproblemowa. Potrzebnych będzie kilka podstawowych narzędzi.

Jakie narzędzia są potrzebne?

  • miarka
  • ołówek
  • poziomnica (poziomica)
  • wkrętak / wkrętarka
  • linijka
  • wiertarka

w przypadku konieczności docinania do wymiaru, konieczne będzie dodanie do narzędzi piłki do metalu.

  • Pierwszym etapem prac jest wykonanie pomiarów na suficie i dokładne zaznaczenie miejsca montażu uchwytów sufitowych.

Jest to niezwykle ważny proces, gdyż wpływa na równy montaż i w efekcie końcowym na estetykę całości.

  • Kolejnym krokiem jest przymocowanie uchwytów sufitowych za pomocą kołków i wkrętów.
  • Ostatnim etapem jest umiejscowienie szyny w uchwycie za pomocą systemu "klik" i usztywnienie całości wkrętami blokującymi.

W tym momencie agrafki i zakończenia szyny powinny być już na niej zamocowane.

I właściwie mamy skończony montaż.

Opinie

Napisz opinię

STOPER - BLOKADA BIAŁA MARDOM DO SZYNY KARNISZOWYCH ALUMINIOWYCH ZD I ZS

STOPER - BLOKADA BIAŁA MARDOM DO SZYNY KARNISZOWYCH ALUMINIOWYCH ZD I ZS

Stoper do szyny sufitowej Mardom Decor to mały metalowo-plastikowy element wsuwany wewnątrz szyny, który skutecznie blokuje przesuwanie żabek czy agrafek. Blokada szyny karniszowej wykonana jest z plastiku i metalu oraz może pełnić funkcję oczka trzymającego firanę czy zasłonę. Te blokady do szyn bywają również stosowane przy szynach sufitowych na skosach, skutecznie blokują przesuwanie materiału.

Produkty powiązane